dimarts, 21 de juliol de 2015

Torneig les Santes de partides llampec d'escacs per equips

Aquí tenim els resultats del torneig jugat aquest dissabte tarda dins del marc de les Santes Esportives 2015.

divendres, 25 de juliol de 2014

Torneig llampec per equips "Santes 2014"

A continuació detallem els resultats del torneig de partides llampec d'escacs per equips disputat durant les Santes esportives d'enguany.

1r MATARÓ-A 30,5 punts
2n CERDANYOLA-A 29 punts
3r Masnou 27 punts

4t Pineda 22 punts
5è Canet 20 punts
6è MATARÓ-B 17 punts
7è Vilassar 16 punts
8è CERDANYOLA-B 13,5 punts
9è Argentona 5 punts

I els premis per taulers han estat:

Millor 1r tauler Sr.GUEVARA (Pineda)
Millor 2n tauler Sr.FABREGAS (MATARÓ-A)
Millor 3r tauler Sr.SANCHEZ (Masnou)
Millor 4t tauler Sr.GUERRERO (CERDANYOLA-A)



En el torneig infantil el guanyador ha estat el Tomeu Sañudo Uhlig del MATARÓ.

dijous, 2 de gener de 2014

Lliga Catalana 2014

Segona Divisio I

1 Masnou
2 Santa Eugenia
3 Gerunda B
4 Tordera
5 Mataro
6 Sant Adria
7 Figueres B
8 Gerunda
9 Malgrat
10 Guixolenc

Ronda
1 26/01/2014 1-10 2-9 3-8 4-7 5-6 Mataro - Sant Adria
2 02/02/2014 10-6 7-5 8-4 9-3 1-2 Figueres B - Mataro
3 09/02/2014 2-10 3-1 4-9 5-8 6-7 Mataro - Gerunda
4 16/02/2014 10-7 8-6 9-5 1-4 2-3 Malgrat - Mataro
5 23/02/2014 3-10 4-2 5-1 6-9 7-8 Mataro - Masnou
6 02/03/2014 10-8 9-7 1-6 2-5 3-4 Santa Eugenia - Mataro
7 09/03/2014 4-10 5-3 6-2 7-1 8-9 Mataro - Gerunda B
8 16/03/2014 10-9 1-8 2-7 3-6 4-5 Tordera - Mataro
9 23/03/2014 5-10 6-4 7-3 8-2 9-1 Mataro - Guixolenc

********************************************

Tercera II

1 Badalona C
2 Sant Josep E
3 Cerdanyola Mataro C
4 Pineda B
5 Argentona B
6 Argentona
7 Amistat de Premia
8 Cerdanyola Mataro D
9 Malgrat B
10 Mataro B

Ronda
1 26/01/2014 1-10 2-9 3-8 4-7 5-6 Badalona C - Mataro B
2 02/02/2014 10-6 7-5 8-4 9-3 1-2 Mataro B - Argentona
3 09/02/2014 2-10 3-1 4-9 5-8 6-7 Sant Josep E - Mataro B
4 16/02/2014 10-7 8-6 9-5 1-4 2-3 Mataro B - Amistat de Premia
5 23/02/2014 3-10 4-2 5-1 6-9 7-8 Cerdanyola Mataro C - Mataro B
6 02/03/2014 10-8 9-7 1-6 2-5 3-4 Mataro B - Cerdanyola Mataro D
7 09/03/2014 4-10 5-3 6-2 7-1 8-9 Pineda B - Mataro B
8 16/03/2014 10-9 1-8 2-7 3-6 4-5 Mataro B - Malgrat B
9 23/03/2014 5-10 6-4 7-3 8-2 9-1 Argentona B - Mataro B

********************************************

Sub-12 Grup I

1 Peona i Peo C
2 Sant Josep
3 Argentona
4 Mataro
5 Masnou
6 Comtal
7 Bellvitge B
8 Vall del Tenes

Ronda
1 26/01/2014 1-8 2-7 3-6 4-5 Mataro - Masnou
2 02/02/2014 8-5 6-4 7-3 1-2 Comtal - Mataro
3 09/02/2014 2-8 3-1 4-7 5-6 Mataro - Bellvitge B
4 16/02/2014 8-6 7-5 1-4 2-3 Peona i Peo C - Mataro
5 23/02/2014 3-8 4-2 5-1 6-7 Mataro - Sant Josep
6 02/03/2014 8-7 1-6 2-5 3-4 Argentona - Mataro
7 09/03/2014 4-8 5-3 6-2 7-1 Mataro - Vall del Tenes

divendres, 6 de setembre de 2013

XV Open Internacional de Sants, Hostafrancs i la Bordeta - Xavier Vilalta guanyador del tram 1850-1999

Tres jugadors del nostre club han acudit a aquest multitudinari obert que s'ha jugat a Barcelona, en les cotxeres de Sants, del 23 d'agost al 1 de setembre. Al grup A han participat Xavier Vilalta i Carles Roig, i al grup B en Raul Garcia. Aquest any cal destacar la bona actuació d'en Xavier Vilalta que ha acabat primer dins del seu tram d'elo, enhorabona!

Aquí podeu veure la classificació final del torneig.

dijous, 25 de juliol de 2013

Torneig de partides llampec per equips "Les Santes" 2013

Com ja és tradicional els darrers anys, el dissabte 20 de juliol per la tarda es va disputar el torneig de partides llampec per equips de les Santes al passeig del callao, al costat de Can Margarit.

Aquest any el torneig va comptar amb 9 equips sènior i 6 equips infantils del Maresme.

Les classificacions del torneig vàren ser les següents:

Torneig sènior:
1r Mataró 29 punts
2n Arenys de Munt 27
3r Cerdanyola 22,5

4t El Masnou 22,5
5è Mataró B 21,5
6è Pineda 20
7è Canet 19,5
8è Cerdanyola B 10,5
9è Vilassar de Mar 7,5

A títol individual:
Millor 1r tauler: Giancarlo Bimbatti del Cerdanyola Mataró
Millor 2n tauler: Sergi Zamora de l'Arenys de Munt
Millor 3r tauler: Jordi Cruells del Mataró
Millor 4t tauler: Valentín Arroyo del Mataró


Torneig infantil:
1r Calella
2n Cerdanyola
3r Llinars

4t Mataró
5è Cerdanyola B
6è Mataró B

Millor jugador del torneig infantil: Alejo González del Mataró (guanyant totes les seves partides)



El torneig es va disputar en un bon ambient d'esportivitat i va comptar amb la presència de l'alcalde Joan Mora , el regidor Pere Galbany, i tècnics de Direcció d'Esports.

Després de l'entrega de trofeus els participants vàren poder gaudir d'un piscolabis per finalitzar la festa esportiva.